29 czerwca 2016 Wystrój biura
Lada biurowa- jak odpowiednio dobrać ją do wnętrza?

Recepcja to centralny punkt w każdej firmie, gdzie klient po raz pierwszy spotyka się z pracownikami oraz z działalnością przedsiębiorstwa. Można śmiało powiedzieć, że jest to w pewnym sensie „serce” firmy, zatem chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak ważny jest wygląd tego miejsca.

Tutaj olbrzymia role odgrywa nie tylko personel zatrudniony w tym miejscu, ale także to jak wygląda lada biurowa, poczekalnia w której klient może odpocząć i poczekać na swoja kolej oraz całość umeblowania i wyposażenia. Bardzo często na podstawie wyglądu recepcji klient wyrabia sobie opinię na temat całej firmy i jej pracy, zatem warto pochylić się nad tematem aranżacji i wyposażenia tego miejsca, gdzie szczególną role odgrywa właśnie lada recepcyjna.

Bezsprzecznie lada recepcyjna to wizytówka firmy. Nawet jeśli jest to punkt przejściowy dla klienta w drodze do innego działu czy też punktu usługowego, to w pierwszej kolejności muszą zgłosić się właśnie tutaj po uzyskanie niezbędnych informacji czy zgłoszenie swojej wizyty. Recepcja powinna być centralnym punktem, gdzie każdy wchodzący instynktownie kierowałby się właśnie do tego miejsca. W tym miejscu trzeba także pomyśleć o wygodnym siedzisku dla klienta, tak by poczuł się komfortowo czekając na swoją kolej.

Pomyślmy o wygodnej kanapie lub fotelach, które nie tylko dadzą komfort siedzenia, ale także pięknie wkomponują się w całość aranżacji wnętrza. Tak samo z jest z ladą recepcyjną, musi zapewnić komfort i wygodę obsłudze, ale także być odpowiednio dopasowana do całość wnętrza. Niektórzy pytają o to, czy nie byłoby lepiej wstawić biurko, które może przecież także spełniać rolę lady. My odradzamy tego typu rozwiązania, ponieważ lada jest dużo praktyczniejsza z wielu względów. Na biurku nie da się ukryć dokumentów czy wyposażenia biurowego, natomiast lada daje możliwość oddzielenia części przeznaczonej dla personelu od części dla klientów.

wygląd recepcji ​Spełnia wszystkie wymogi biurka, dając możliwość pracy z dokumentami i komputerem, a jednocześnie stwarza możliwość łatwego kontaktu i obsługi klienta. Obecnie w światowych trendach aranżacji recepcji, panuje moda na kilka kolorów lady recepcyjnej: brązy i jego odcienie, czerń, biel, ale także bardzo mocne kolory jak fuksja, limonka czy fiolet, zestawione z innymi łagodniejszymi kolorami. Jeśli chodzi o kształt i formę to przeważają proste materiały i spokojna klasyka, które pozytywnie działają na klienta.

Zobacz również
Wystrój biura

W dążeniu do posiadania najbardziej nowoczesnego i wydajnego biura należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Na przykład, jaki schemat kolorystyczny wybierzesz? Czy stawiasz na nowoczesny...

Czy lepiej mieć biuro, które jest funkcjonalne i zwykłe, czy biuro, które jest funkcjonalne i wygląda modnie? To pytanie może wydawać się niedorzeczne, bo przecież kluczowym słowem w tym...

Zawsze szukamy sposobów na zwiększenie wydajności. Dlaczego? Ponieważ powszechnie wiadomo, że większa wydajność przekłada się na większą sprzedaż, a tym samym na większe zyski...