29 czerwca 2016 Wystrój biura
Lada biurowa- jak odpowiednio dobrać ją do wnętrza?

Recepcja to centralny punkt w każdej firmie, gdzie klient po raz pierwszy spotyka się z pracownikami oraz z działalnością przedsiębiorstwa. Można śmiało powiedzieć, że jest to w pewnym sensie „serce” firmy, zatem chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak ważny jest wygląd tego miejsca.

Tutaj olbrzymia role odgrywa nie tylko personel zatrudniony w tym miejscu, ale także to jak wygląda lada biurowa, poczekalnia w której klient może odpocząć i poczekać na swoja kolej oraz całość umeblowania i wyposażenia. Bardzo często na podstawie wyglądu recepcji klient wyrabia sobie opinię na temat całej firmy i jej pracy, zatem warto pochylić się nad tematem aranżacji i wyposażenia tego miejsca, gdzie szczególną role odgrywa właśnie lada recepcyjna.

Bezsprzecznie lada recepcyjna to wizytówka firmy. Nawet jeśli jest to punkt przejściowy dla klienta w drodze do innego działu czy też punktu usługowego, to w pierwszej kolejności muszą zgłosić się właśnie tutaj po uzyskanie niezbędnych informacji czy zgłoszenie swojej wizyty. Recepcja powinna być centralnym punktem, gdzie każdy wchodzący instynktownie kierowałby się właśnie do tego miejsca. W tym miejscu trzeba także pomyśleć o wygodnym siedzisku dla klienta, tak by poczuł się komfortowo czekając na swoją kolej.

Pomyślmy o wygodnej kanapie lub fotelach, które nie tylko dadzą komfort siedzenia, ale także pięknie wkomponują się w całość aranżacji wnętrza. Tak samo z jest z ladą recepcyjną, musi zapewnić komfort i wygodę obsłudze, ale także być odpowiednio dopasowana do całość wnętrza. Niektórzy pytają o to, czy nie byłoby lepiej wstawić biurko, które może przecież także spełniać rolę lady. My odradzamy tego typu rozwiązania, ponieważ lada jest dużo praktyczniejsza z wielu względów. Na biurku nie da się ukryć dokumentów czy wyposażenia biurowego, natomiast lada daje możliwość oddzielenia części przeznaczonej dla personelu od części dla klientów.

wygląd recepcji ​Spełnia wszystkie wymogi biurka, dając możliwość pracy z dokumentami i komputerem, a jednocześnie stwarza możliwość łatwego kontaktu i obsługi klienta. Obecnie w światowych trendach aranżacji recepcji, panuje moda na kilka kolorów lady recepcyjnej: brązy i jego odcienie, czerń, biel, ale także bardzo mocne kolory jak fuksja, limonka czy fiolet, zestawione z innymi łagodniejszymi kolorami. Jeśli chodzi o kształt i formę to przeważają proste materiały i spokojna klasyka, które pozytywnie działają na klienta.

Zobacz również
Wystrój biura

Czy znajdujesz się w ciągłej sytuacji rekrutacyjnej? Czy pracownicy zawsze odchodzą, a Ty musisz zasypać ich stanowisko? Jeśli tak, to czy kiedykolwiek przestałeś się zastanawiać...

Kiedy nowy pracownik dołącza do zespołu biurowego, będzie potrzebował szkolenia. Będą potrzebowali szkolenia, aby nauczyć się systemów komputerowych, będą potrzebowali szkolenia w...

Kiedy gość czeka w Twojej recepcji, jak długo może tam siedzieć? Czy istnieje określony czas, w którym czekanie staje się nie do zaakceptowania? Recepcje to często ruchliwe miejsca, a rola...