28 września 2022 Wystrój biura
Spójrz na siebie - złe zarządzanie rujnuje biznes

Czy znajdujesz się w ciągłej sytuacji rekrutacyjnej?

Czy pracownicy zawsze odchodzą, a Ty musisz zasypać ich stanowisko?

Jeśli tak, to czy kiedykolwiek przestałeś się zastanawiać dlaczego?

Jednym z głównych powodów, dla których pracownicy opuszczają firmę, jest zarządzanie. Kiedy zarządzanie jest słabe, pracownicy wolą wziąć swoje szanse i odejść do innego miejsca, niż trzymać się i znosić sytuację.

To dość poważna wiadomość, prawda?

Nie mówimy, że kiedy pracownik decyduje się opuścić firmę, to zawsze jest to wina kierownictwa. Może to być milion powodów. Jednak jeśli jest to stała rzecz i zawsze trzeba szukać nowych pracowników, aby wypełnić biurka w przestrzeni, może chcesz usiąść i zastanowić się, czy twój styl zarządzania musi być dostosowany.

Sprawdź tę infografikę, która porównuje złych menedżerów z dobrymi.

Źródło - https://www.ultimatesoftware.com/Infographic/The-Habits-of-Good-vs-Bad-Managers

Pracownicy chcą czuć się wspierani przez swojego menedżera. Chcą czuć, że mogą się do niego zwrócić, gdy muszą coś omówić lub czują się zestresowani. Pracownicy muszą również czuć się doceniani i słuchani. Wszystkie te rzeczy są bardzo podstawowe, ale zaskakujące jest to, jak wielu menedżerów je pomija i czyni wszystko bardziej skomplikowanym, niż powinno być.

Postępowanie z ludźmi oznacza szacunek, uwagę i czas. Żadna z tych rzeczy nie kosztuje ani grosza. Tak, menedżerowie mają milion i jeden zadań, które muszą wykonać każdego dnia i tak, wiele decyzji, które menedżer musi podjąć, może uczynić lub złamać biznes, ale to nie zmienia faktu, że pracownicy są najważniejszym aktywem firmy. Nie traktowanie ich we właściwy sposób, niezależnie od tego, czy ma to na celu, czy nie, może być katastrofalne dla firmy.

Zarządzanie to ciężka praca. Trzeba podejmować decyzje, rozwiązywać problemy, rozwiązywać sprawy, ale w tym wszystkim należy upewnić się, że nie traci się z oczu najbardziej podstawowych podstaw. Traktując swoich pracowników w najlepszy możliwy sposób, odwdzięczą się oni cięższą pracą, lepszymi pomysłami, kreatywnymi rozwiązaniami i mniejszą ilością błędów. To odciąży Cię bardziej niż możesz sobie wyobrazić, a w rezultacie sprawi, że Twoja rola będzie o wiele łatwiejsza.

Zobacz również
Wystrój biura

Kiedy nowy pracownik dołącza do zespołu biurowego, będzie potrzebował szkolenia. Będą potrzebowali szkolenia, aby nauczyć się systemów komputerowych, będą potrzebowali szkolenia w...

Kiedy gość czeka w Twojej recepcji, jak długo może tam siedzieć? Czy istnieje określony czas, w którym czekanie staje się nie do zaakceptowania? Recepcje to często ruchliwe miejsca, a rola...

Istnieje wiele różnych rodzajów pomysłów na układ biura do rozważenia, gdy projektujesz nowe biuro lub myślisz o zmianie tego, które obecnie posiadasz. Jednak niewiele oferują idealne...