18 lipca 2022 Wystrój biura
Jak wygląda motywacja w miejscu pracy?

Słyszymy słowo "motywacja" wiele razy i zawsze mówi się nam, aby motywować się do wielkich rzeczy, ale co dokładnie czuje się, gdy trafisz na wielkie M i czujesz się super zmotywowany do osiągnięcia?

Motywacja nie jest czymś, co można zobaczyć lub nawet zmierzyć na wiele sposobów, ale jest to coś, co można poczuć i zobaczyć efekty w dłuższej perspektywie. Kiedy ktoś czuje się zmotywowany, można to rozpoznać po sposobie, w jaki obchodzi się z ludźmi przy nowoczesnych stołach w salach konferencyjnych, a także można zobaczyć, jak wzrasta jego produktywność przy biurku. Czego nie można zrobić, jakkolwiekjest wskazanie przyczyn, które doprowadziły do tego wzrostu motywacji w miejscu pracy.

Jak więc dokładnie wygląda motywacja w miejscu pracy?

Rzeczywiste fizyczne i emocjonalne odczucia związane z motywacją różnią się w zależności od osoby. Niektórzy ludzie czują rywalizację, niektórzy czują się szczęśliwi, niektórzy czują się skupieni, to naprawdę zależy od sytuacji i tego, do czego jesteś zmotywowany, aby osiągnąć.

Na przykład, jeśli jesteś zmotywowany do osiągnięcia awansu w pracy, będziesz czuł się super skoncentrowany, ostry, a nawet konkurencyjny wobec swoich kolegów z biura. Jeśli jesteś zmotywowany, aby trafić w termin, będziesz skoncentrowany, skupiony po raz kolejny i zrobisz wszystko, co musisz zrobić, aby zarządzać swoim czasem i trafić w znak, który musisz trafić.

Na wiele sposobów motywacja jest biciem serca, impulsem do zrobienia tego, co trzeba, w czasie, w którym trzeba to zrobić.

Oczywiście, motywacja jest dwugłowa bestia. Nie zawsze jesteś zmotywowany, aby coś osiągnąć, czasami jesteś zmotywowany, aby czegoś uniknąć, aby coś się nie wydarzyło. W takim przypadku być może w grę wejdzie zmartwienie i strach, a Ty poczujesz się negatywnie, a nie pozytywnie w swoim pędzie motywacyjnym.

Pomyśl, jak się czułeś w przeszłości, kiedy byłeś naprawdę zdeterminowany, aby coś osiągnąć, a jak czułeś się, kiedy byłeś zdeterminowany, aby coś się nie wydarzyło. Jakie były główne różnice?

Jeśli chodzi o motywację w miejscu pracy, jakkolwiekczęsto jesteśmy popychani do osiągnięcia czegoś, ponieważ chcemy trafić w termin, chcemy osiągnąć nagrodę pieniężną za dodatkową pracę lub chcemy osiągnąć awans. Są to solidne i wysokiej jakości powody do motywowania się i przyniosą wielkie nagrody, jeśli uda Ci się trafić w znak, który musisz osiągnąć.

Czy można być zbyt zmotywowanym?

Tak, a motywacją trzeba zarządzać. Odrobina motywacji to dobra rzecz. Może pomóc Ci osiągnąć rzeczy, o których nigdy nie myślałeś, może pomóc Ci zwiększyć sukces firmy, w której pracujesz i może poszerzyć Twoje horyzonty. Jednakże, gdy motywacja staje się zbyt duża, może stać się samolubna, negatywna, a nawet egoistyczna.

Zawsze ważne jest, aby mieć dobry, solidny i pozytywny cel, po który można sięgnąć na i upewnić się, że jest to coś, do czego chcesz dążyć z dobrych powodów. Na przykład, jeśli chcesz osiągnąć termin, ponieważ na koniec roku oferowana jest premia, to w porządku. Wszyscy potrzebujemy pieniędzy, aby żyć, a jeśli zaoferowano ci nadgodziny za półtora godziny, idź po nie. Podobnie, jeśli zmuszasz się do pracy, ponieważ na horyzoncie pojawia się awans i jest to rola, którą zawsze chciałeś wykonywać, to pracuj trochę ciężej i zobacz, dokąd cię to zaprowadzi.

Motywacja jest czymś, czego wszyscy potrzebujemy, ale nie powinniśmy pozwolić, aby zawładnęła naszym życiem i spowodowała skrajną rywalizację.

Jeśli chcesz pozostać po właściwej stronie motywacji, jakkolwieksprawdź ten film, który pokazuje kilka szybkich sposobów na utrzymanie wysokiego poziomu motywacji dzień po dniu.

W środowisku biurowym istnieje wiele rzeczy, które pracodawca może zrobić, aby zwiększyć motywację w miejscu pracy. Może to być tak proste jak zmiana wystroju biura na bardziej kreatywny i motywujący kolor, może to być dodanie motywujących cytatów na ścianę, lub może to być tak proste jak traktowanie pracowników z szacunkiem i życzliwością, na którą zasługują, tworząc chęć do ciężkiej pracy dla Ciebie.

Tak więc, podczas gdy nie możemy zmierzyć motywacji w rzeczywistych warunkach i nie widzimy jej na naszych oczach, możemy z pewnością poczuć jej efekty i zobaczyć je w wynikach, które osiągamy w dłuższej perspektywie.

Zobacz również
Wystrój biura

Czy znajdujesz się w ciągłej sytuacji rekrutacyjnej? Czy pracownicy zawsze odchodzą, a Ty musisz zasypać ich stanowisko? Jeśli tak, to czy kiedykolwiek przestałeś się zastanawiać...

Kiedy nowy pracownik dołącza do zespołu biurowego, będzie potrzebował szkolenia. Będą potrzebowali szkolenia, aby nauczyć się systemów komputerowych, będą potrzebowali szkolenia w...

Kiedy gość czeka w Twojej recepcji, jak długo może tam siedzieć? Czy istnieje określony czas, w którym czekanie staje się nie do zaakceptowania? Recepcje to często ruchliwe miejsca, a rola...