16 sierpnia 2022 Wystrój biura
4 Sposoby na pozostanie w kontakcie z biurem podczas pracy w innym miejscu

Praca zdalna brzmi dość idyllicznie, gdy pierwszy raz na nią spojrzysz.

Możesz pracować z dowolnego miejsca na świecie, jeśli tylko masz połączenie z Internetem. Nie musisz dojeżdżać do pracy, nie musisz pracować w ramach określonej struktury i masz swobodę i elastyczność, aby stworzyć równowagę między życiem domowym i zawodowym, która Ci odpowiada.

Oczywiście, nie oznacza to, że praca zdalna nie ma sporadycznych minusów lub wyzwań z nią związanych. Nic nie jest doskonałe, a to dotyczy również pracy zdalnej. Największym problemem jest trudność w utrzymaniu kontaktu z biurem.

Jeśli pracujesz w domu, to na ogół nie jest to problem i to samo można powiedzieć o przestrzeniach co-workingowych, czy to w twoim kraju, czy na całym świecie, ale co jeśli pracujesz zupełnie gdzie indziej? Co jeśli pracujesz w miejscu, które nie ma najlepszego internetu? A jeśli masz słabe połączenie?

W takim przypadku będziesz potrzebował planu B. Obecnie wszędzie można znaleźć sieć Wi-Fi, ale możesz również użyć swojego telefonu jako mobilnego hotspotu. Dzięki temu uzyskasz lepszą jakość i bardziej niezawodny zasięg.

Kiedy już jednak uzyskasz połączenie, jak możesz pozostać w kontakcie i zapewnić, że wszyscy będą się komunikować w wysokiej jakości?

Istnieje kilka opcji.

  1. Połączenia wideo - Tak długo, jak masz to połączenie internetowe o wysokiej jakości, możesz zaplanować cotygodniowe połączenie wideo z biurem. Można to zrobić przez Skype lub podobną aplikację lub program. Robiąc to, masz, że twarzą w twarz połączenie, które wzmacnia relacje w pracy, nawet jeśli nie jesteś tam, siedząc przy biurku jak wszyscy inni.
  2. Aplikacje do przesyłania wiadomości - W dzisiejszych czasach istnieje niezliczona ilość aplikacji do przesyłania wiadomości, co oznacza, że możesz być w stałym kontakcie przez cały dzień. Możesz użyć WhatsApp, Viber, Facebook Messenger, Telegram lub innej popularnej aplikacji. Oczywiście, można po prostu iść w dół linii e-mail też, ale trzeba upewnić się, że masz powiadomienia push w tym przypadku, lub sprawdzić swoje e-maile bardzo regularnie.
  3. Platformy do zarządzania projektami - Wiele firm korzysta teraz z Trello i Slack, lub innych podobnych platform, które pozwalają zdalnym zespołom zebrać się w jedno miejsce i mieć pewną organizację i staranną komunikację. Jest to świetny wybór, jeśli masz więcej niż jednego pracownika zdalnego.
  4. Zaplanowane spotkania - Niektóre firmy proszą swoich zdalnych pracowników o faktyczne uczęszczanie do biura od czasu do czasu. Może to być raz na trzy miesiące, sześć miesięcy lub cokolwiek innego, ale zapewnia to, że są oni na bieżąco ze szkoleniami, a także daje wszystkim szansę na kontakt. Ta opcja nie jest idealna do regularnej komunikacji, ale jeśli chodzi o możliwości szkoleniowe, jest to dobry wybór.

Jak widać, istnieje wiele różnych opcji dostępnych dla pracowników zdalnych i firm, aby zapewnić, że wszyscy pozostają w kontakcie. Jest to o wiele łatwiejsze teraz, gdy żyjemy w erze cyfrowej i pod warunkiem, że nie ma przerw w dostawie Internetu, gdziekolwiek jest pracownik zdalny, nie powinno być żadnych problemów. W takim przypadku korzystanie z VPN jest również dobrym rozwiązaniem, aby uniknąć zablokowania jakichkolwiek stron z powodu ograniczeń regionalnych lub tymczasowych problemów.

Wszystko sprowadza się również do pewnej dozy zaufania pomiędzy obiema stronami i chęci, aby cała sytuacja dobrze funkcjonowała. Jeśli obie strony zapewnią, że dołożą starań, aby pozostać w regularnym kontakcie, to naprawdę nie powinno być żadnych problemów. Jeśli na pierwszy plan wysuwają się kwestie strefy czasowej, należy przeprowadzić dyskusję, aby znaleźć odpowiedni dla obu stron kawałek środka.

Tak więc, chociaż praca zdalna ma swoje wyzwania, nie muszą one być przeszkodami, pod warunkiem, że obie strony są oddane sprawieniu, aby umowa działała.

Zobacz również
Wystrój biura

Czy znajdujesz się w ciągłej sytuacji rekrutacyjnej? Czy pracownicy zawsze odchodzą, a Ty musisz zasypać ich stanowisko? Jeśli tak, to czy kiedykolwiek przestałeś się zastanawiać...

Kiedy nowy pracownik dołącza do zespołu biurowego, będzie potrzebował szkolenia. Będą potrzebowali szkolenia, aby nauczyć się systemów komputerowych, będą potrzebowali szkolenia w...

Kiedy gość czeka w Twojej recepcji, jak długo może tam siedzieć? Czy istnieje określony czas, w którym czekanie staje się nie do zaakceptowania? Recepcje to często ruchliwe miejsca, a rola...