15 lipca 2016 Wystrój biura
Feng Shui Office – kilka zasad stworzenia „pozytywnego” biura.

Feng Shui na dobre wkroczyło w progi biur wielu przedsiębiorstw. Otrzymało także swoją oficjalną nazwę – Feng Shui Office, co daje nam pogląd na to jak popularny stał się ten styl wśród projektantów wnętrz.

W biurach często nie ma pozytywnej atmosfery w aranżacji wnętrza, która pozwala na kreatywne myślenie i dba komfort psychiczny pracownika. Dookoła jest pełno segregatorów z dokumentami, stosy papierów na biurkach, regały zawalone sprzętem biurowym i dookoła urządzenia jakie są niezbędne do wykonywania pracy. Jednak jeśli włożymy odrobine wysiłku i zastosujemy kilka zasad Feng Shui Office, może to skutecznie podnieść komfort i optymalizację pracy. Feng shui to sztuka pielęgnowana w Chinach od kilkuset lat, a nazwa oznacza „wodę” i „wiatr”.

Chińczycy traktują ją trochę jak filozofie życiową, trochę jako określenie relacji pomiędzy człowiekiem a naturą. Feng shui ma na celu zrównoważenie i wzmocnienie sił natury w otaczającym nas codziennym świecie. Powszechnie uważa się, że osoby stosujące zasady Feng Shui maja większą kontrole nad swoimi emocjami, stanem ducha i całym życiem. Zasady Feng Shui można łatwo przenieść do pomieszczeń biurowych, stwarzając atmosferę w której poczujemy się bezpieczniejsi i pewniejsi siebie, a co za tym idzie lepszy komfort pracy. Można także w ten sposób stworzyć lepsze i cieplejsze więzi pomiędzy pracownikami, co pozytywnie odbije się na całej pracy firmy.

ład i harmonia w biurze ​Stworzenie dobrego Feng Shui to praca w harmonii i ładzie, gdzie pozytywne działanie energii życiowej doda nam sił w codziennych obowiązkach. Aby to osiągnąć, trzeba zastosować kilka zasad, które pokrótce postaramy się opisać. Po pierwsze trzeba się pozbyć wszelkich niepotrzebnych sprzętów i wyposażenia biurowego. Papiery gromadzone przez lata, niepotrzebne dokumenty i sprzęt blokują przepływ energii, zakłócając pozytywne bodźce.

Po drugie zwróćmy uwagę na kształt biura. Najlepiej, aby miało ono kształt kwadratu lub prostokąta, bez dużych filarów, ostrych kątów, a środek biura zostawmy pusty. Kolejna sprawą jest ustawienie biurek i krzeseł. Nie powinno się ustawiać biurek tyłem do wejścia i okien, starajmy się ustawić biurka tak aby za plecami mieć ścianę. Ważnymi elementami są także kwiaty, doniczki, elementy ozdobne, które łagodzą surowy charakter biura.

Zobacz również
Wystrój biura

Czy znajdujesz się w ciągłej sytuacji rekrutacyjnej? Czy pracownicy zawsze odchodzą, a Ty musisz zasypać ich stanowisko? Jeśli tak, to czy kiedykolwiek przestałeś się zastanawiać...

Kiedy nowy pracownik dołącza do zespołu biurowego, będzie potrzebował szkolenia. Będą potrzebowali szkolenia, aby nauczyć się systemów komputerowych, będą potrzebowali szkolenia w...

Kiedy gość czeka w Twojej recepcji, jak długo może tam siedzieć? Czy istnieje określony czas, w którym czekanie staje się nie do zaakceptowania? Recepcje to często ruchliwe miejsca, a rola...