22 kwietnia 2022 Wystrój biura
Dlaczego pozory mają tak duże znaczenie?

Czy lepiej mieć biuro, które jest funkcjonalne i zwykłe, czy biuro, które jest funkcjonalne i wygląda modnie?

To pytanie może wydawać się niedorzeczne, bo przecież kluczowym słowem w tym wszystkim jest "funkcjonalne"? Cóż, tak, funkcjonalność jest bardzo ważna, ale spójrz na to w ten sposób: czy wolałbyś pracować w biurze stylowym i eleganckim, czy w zakurzonym i starym? Nie ma się co zastanawiać, prawda?

Wygląd przemawia

Żyjemy w czasach, w których wygląd ma ogromne znaczenie, a jako ludzie jesteśmy nastawieni na rzeczy, które się błyszczą. Dotyczy to również naszych wyborów mebli biurowych. Morale prawdopodobnie będzie znacznie wyższe w biurze, jeśli masz nowe meble biurowe na zamówienie, które nie tylko odpowiadają potrzebom Twoich pracowników, ale także świetnie wyglądają.

Możesz również przenieść tę myśl na wystrój domu. Jak myślisz, dlaczego ludzie od czasu do czasu dekorują swoje salony i sypialnie? Ponieważ chcą zmiany, czegoś nowego. Ponadto, gdy już to zrobią, są z tego dumni i chcą spędzać tam więcej czasu. To samo dotyczy pomieszczeń biurowych, w tym sal konferencyjnych i recepcji, stołówek i miejsc, w których można odpocząć. Im ładniej wygląda, im łatwiej się w nim pracuje, tym więcej osób chce spędzać w nim czas.

A zatem, wraz z nadejściem Nowego Roku, czy jesteś gotowy na swoistą odnowę biura? Czy myślisz, że nadszedł czas, aby zmienić wystrój biura i trochę się w nim poruszać? Zastanów się, ile miejsca masz w swoim biurze i co możesz z nim zrobić? Teraz jest na to idealna pora.

Zmiany nie muszą być duże, mogą być subtelne. Jeśli tylko postawisz na jakość, uzyskasz takie same rezultaty. Na przykład, jeśli Twoja sala konferencyjna wymaga remontu, może to być tak proste, jak zakup nowego stołu konferencyjnego i prace wokół niego, np. malowanie ścian w celu nadania im świeżego charakteru. Renowacja nie musi być całkowitą zmianą, mogą to być drobne poprawki, które mają ogromny wpływ.

Próżny czy rozsądny?

Czy jesteśmy próżni, gdy chcemy mieć atrakcyjne środowisko pracy? Nie. Tak samo jak nie jesteśmy próżni, gdy chcemy mieć ładny salon, atrakcyjnie wyglądającą sypialnię czy stylową kuchnię. Kiedy coś wygląda dobrze, kiedy coś jest łatwe w użyciu, to połączenie jest potężne.

Jeśli chodzi o morale, jest również o wiele bardziej prawdopodobne, że Twoi pracownicy będą chcieli przebywać w tej przestrzeni biurowej, a Ty pokażesz im, że chcesz stworzyć atrakcyjną i wygodną przestrzeń również dla nich. Kiedy pracownicy czują się w ten sposób doceniani, ich morale jest wyższe, wydajność wzrasta, a co za tym idzie, firma osiąga zyski.

Oczywiście nie chodzi tylko o morale i zapewnienie pracownikom odpowiedniego wyglądu przestrzeni, ale także o to, aby przestrzeń ta dobrze wyglądała dla gości. Gdy biuro jest czyste, stylowe i zorganizowane, odwiedzający automatycznie zakładają, że świadczone im usługi będą równie wysokiej jakości. Pierwsze wrażenie ma kluczowe znaczenie. Powtarzamy to po wielokroć. W świecie, w którym panuje ostra konkurencja, firmy muszą robić wszystko, co w ich mocy, aby uzyskać przewagę. Stylowe i dobrze zarządzane środowisko biurowe może zadecydować o tym, czy klient zdecyduje się na współpracę z Tobą, czy pójdzie do biura na dole.

Oceń swoją przestrzeń

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest przyjrzenie się obecnej przestrzeni i określenie, jakie zmiany należałoby wprowadzić. Następnie musisz zrozumieć, czy Twój budżet wystarczy na wszystko, co chcesz osiągnąć. Sprawdź wybór mebli biurowych Londyn, aby znaleźć kawałki, które pasują do Twojego budżetu, a stamtąd, być kreatywnym. Być może potrzebujesz tylko liźnięcia farby i przesunięcia rzeczy wokół, może możesz stworzyć strefy w istniejącej przestrzeni biurowej, a może potrzebujesz całkowitej zmiany stylu. Przeanalizuj nowe projekty, zastanów się, czy będą pasować do Twojego biura i ogólnej atmosfery firmy.

Dlaczego nie zachęcić pracowników do zaangażowania się? Zapytaj ich, co chcieliby zobaczyć i jakiego rodzaju nowe meble pomogłyby im w ich pracy.

Chociaż może chodzić o wygląd, chodzi również o to, jak dobrze funkcjonuje biuro.

Zajrzyj na naszą stronę na Twitterze i daj nam znać, co myślisz o tym czacie. Zgadzasz się z nami? A może uważacie, że odnawianie biura powinno przyjąć inną taktykę?

Zobacz również
Wystrój biura

Czy znajdujesz się w ciągłej sytuacji rekrutacyjnej? Czy pracownicy zawsze odchodzą, a Ty musisz zasypać ich stanowisko? Jeśli tak, to czy kiedykolwiek przestałeś się zastanawiać...

Kiedy nowy pracownik dołącza do zespołu biurowego, będzie potrzebował szkolenia. Będą potrzebowali szkolenia, aby nauczyć się systemów komputerowych, będą potrzebowali szkolenia w...

Kiedy gość czeka w Twojej recepcji, jak długo może tam siedzieć? Czy istnieje określony czas, w którym czekanie staje się nie do zaakceptowania? Recepcje to często ruchliwe miejsca, a rola...