16 czerwca 2022 Wystrój biura
Jakie są alternatywy dla hot deskingu?

Wiele osób nie lubi idei hot desking. Jest to jeden z najbardziej powszechnie nielubianych systemów, ale mimo to ma on poważne zalety dla produktywności.

Jako firma możesz poszukiwać systemu biurowego, z którego Twoi pracownicy będą mogli korzystać i rozwijać się, ale który będzie również niezwykle produktywny, a na koniec dnia również opłacalny.

W takim przypadku istnieje kilka opcji, które można rozważyć, ale bez wątpienia bez wątpienia najpopularniejszą obecnie jest zwinna metoda pracy.

Praca zwinna jest pod pewnymi względami podobna do hot desking, ponieważ nikt nie ma własnego biurka, ale całe środowisko pracy jest zaprojektowane w sposób kreatywny, wygodny i ukierunkowany na osiągnięcie najlepszych wyników w ramach danego zadania.

Głównym elementem pracy zwinnej jest wprowadzenie stref w ramach otwartego planu przestrzeni biurowej. Są to zazwyczaj strefy ciszy, współpracy, relaksu, spotkań itp. Może ich być więcej lub mniej, zależy to od firmy, ale są to konkretne elementy składające się na model pracy zwinnej.

W ramach tych elementów pracownicy mogą decydować, gdzie chcą pracować w danym dniu, aby uzyskać jak najlepsze wyniki z zadania, które mają do wykonania. Mogą chcieć zaszyć się w kabinie i w ciszy i bez zakłóceń skoncentrować się na swoim zadaniu. Mogą jednak uważać, że zadanie będzie lepiej wykonane w zespole i mogą w związku z tym Dlatego mogą skorzystać z obszaru współpracy, który jest oddzielony od stref ciszy. Dzięki temu nikt nie jest niepokojony, a w całym obszarze roboczym panuje harmonia, której ogólnym celem jest wysokie morale.

Oczywiście inną alternatywą dla hot desking jest rozważenie specjalnych elastycznych metod pracy, które pozwolą pracownikom pracować w sposób odpowiadający ich potrzebom. Może to być praca w domu, praca zdalna, elastyczny czas pracy, zmiana godzin pracy itp., ale prawdopodobnie nadal będą mieli własne miejsce do siedzenia, jeśli będą regularnie pracować w biurze. W takich przypadkach, z wyjątkiem pracy w domu i pracy zdalnej, pracownicy nie dzielą biurek i mają swoje własne miejsce pracy, z którego pracują zawsze, gdy są w biurze.

Dzielenie biurka to często niepopularna opcja

Dla wielu osób dzielenie biurka może wiązać się z pewnym niepokojem. Jest to kwestia indywidualna i tak naprawdę zależy od tego, jak pracowało się w przeszłości i co jest dla nas wygodne. na stronie dla Ciebie. Nie każdy lubi zmiany, zwłaszcza pracownicy, którzy pracowali dla w przez długi okres czasu i przyzwyczaili się do pracy w określony sposób. Omówienie wszelkich zmian z pracownikami ma kluczowe znaczenie, jeśli chce się uniknąć zdenerwowania i spadku morale.

Na przykład, jeśli planujesz przejście na model zwinny, ważne jest, aby usiąść z pracownikami i porozmawiać o tym, zanim zostaną podjęte jakiekolwiek decyzje. Wyjaśnij, co to jest, jak będzie wyglądać, jak przestrzeń jak będzie wyglądała przestrzeń i jakie są korzyści. W ten sposób uspokoisz wszelkie obawy u źródła, a może nawet wzbudzisz poczucie podekscytowania nadchodzącą zmianą.

Dla większości osób zmiana na hot desking będzie niepopularna. Dzielenie biurka oznacza dzielenie przestrzeni, którą wiele osób uważa za osobistą. Jeśli spojrzeć na to z osobistego punktu widzenia, czy chciałbyś dzielić z kimś innym biurko, przy którym siedzisz od dłuższego czasu? Czy chciałbyś chodzić codziennie do pracy i nie wiedzieć, gdzie będziesz siedział? Być może jest to w pewnym sensie produktywne, ale prawdopodobnie nie jest to też najprzyjemniejszy sposób pracy!

Znajdując idealną opcję dla wszystkich zainteresowanych, znajdziesz sposób na zwiększenie produktywności i morale.

Zobacz również
Wystrój biura

Czy znajdujesz się w ciągłej sytuacji rekrutacyjnej? Czy pracownicy zawsze odchodzą, a Ty musisz zasypać ich stanowisko? Jeśli tak, to czy kiedykolwiek przestałeś się zastanawiać...

Kiedy nowy pracownik dołącza do zespołu biurowego, będzie potrzebował szkolenia. Będą potrzebowali szkolenia, aby nauczyć się systemów komputerowych, będą potrzebowali szkolenia w...

Kiedy gość czeka w Twojej recepcji, jak długo może tam siedzieć? Czy istnieje określony czas, w którym czekanie staje się nie do zaakceptowania? Recepcje to często ruchliwe miejsca, a rola...