28 sierpnia 2022 Wystrój biura
Dlaczego przestrzeń do odpoczynku jest niezbędnym wyposażeniem biura?

Praca w biurze może być czasem trudna.

Nie, nie chodzi o siedzenie przy biurku przez cały dzień, stukanie w klawiaturę i próbowanie osiągnięcia celów, ale o żonglowanie listami rzeczy do zrobienia, współpracę, próbowanie dotrzymania terminów, bycie aktywnym, robienie przerw, bycie zdrowym i cieszenie się całym doświadczeniem w tym samym czasie.

Jak widać - trudno!

Dlatego też, niezależnie od tego, na jaki układ biura się zdecydujesz, Twoi pracownicy potrzebują miejsca, w którym mogliby się wyciszyć i odpocząć przez pięć minut.

Można to osiągnąć na wiele sposobów. Jeśli masz przestrzeń na zewnątrz, to jest to idealna opcja, jednak, Brytyjska pogoda nie zawsze jest dla nas łaskawa i może się okazać, że Twoi pracownicy wolą zostać w domu niż zmagać się z zimnem i wilgocią na zewnątrz!

Czy słyszałeś o przestrzeni do odpoczynku?

Jest to przestrzeń, która jest wielofunkcyjna i zaprojektowana jako miejsce schronienia.

Twoi pracownicy mogą korzystać z tego miejsca, aby się wyciszyć, gdy są zestresowani, aby zrobić sobie przerwę z filiżanką kawy w ręku lub aby pójść tam, gdy muszą szybko współpracować z innym pracownikiem nad czymś. Jak widać, otrzymujesz korzyści z przestrzeni, która może być wykorzystywana do więcej niż jednego celu, więc jest to zdecydowanie opłacalna opcja, na którą warto się zdecydować.

Czy przestrzeń do odpoczynku musi być oddzielna?

Istnieje wiele dyskusji na temat tego, czy przestrzeń do odpoczynku powinna znajdować się w obrębie open plan czy też powinna być od niego oddalona. Jest to naprawdę osobisty wybór i zależy od tego, jak dużo miejsca masz do dyspozycji. Nie ma tu twardej i szybkiej reguły, po prostu należy ją umieścić nieco dalej od miejsca, w którym ludzie pracują i próbują się skupić.

Na przykład umieszczenie przestrzeni do odpoczynku obok szeregu biurek przeznaczonych do cichej pracy nie będzie najlepszym pomysłem! Jeśli jednak umieścisz swoje miejsce na przerwę z tyłu pokoju, gdzieś, gdzie nie będzie przeszkadzać nikomu innemu, to jest to dobry kawałek środka. Oczywiście, jeśli masz całkowicie oddzielny pokój, w którym można umieścić swój obszar breakout, to jest najlepszy wybór z nich wszystkich.

Chodzi o to, że jeśli nie masz przestrzeni breakout jakiegoś rodzaju, będziesz miał raczej zestresowany biuro w czasie. Ludzie potrzebują trochę spokoju i ciszy od czasu do czasu i otwarty plan układ biura nie jest naprawdę znany z jego spokoju! Albo uaktualnienie obecnej przestrzeni do odpoczynku i uczynienie jej bardziej relaksujące albo wdrożenie zupełnie nowej przestrzeni to świetny pomysł i coś, o czym powinieneś pomyśleć raczej wcześniej niż później.

Przestrzenie do odpoczynku nie muszą kosztować fortuny, ale jeśli chcesz zdecydować się na kolorowy i innowacyjny projekt, znajdziesz mnóstwo naprawdę wspaniałych mebli do odpoczynku. Chodzi o to, aby dać pracownikom miejsce, w którym mogą usiąść, zrelaksować się i pomyśleć po cichu przez kilka minut, jednocześnie służąc celom współpracy w tym samym czasie. Brzmi to jak całkowita sprzeczność, ale byłbyś zaskoczony, jak dobrze ten typ przestrzeni działa dla wielu różnych funkcji!

Jeśli więc w Twoim biurze nie ma miejsca na przerwę, czas zacząć myśleć o tym, jak można je wprowadzić i gdzie w biurze można je umieścić. Porozmawiaj z pracownikami i poproś o sugestie. Jest to pomysł, z którym prawdopodobnie chętnie się zgodzą, ponieważ jest to ogromna korzyść dla nich i ich dnia pracy.

Następnie chodzi o znalezienie odpowiednich modnych mebli biurowych, aby umeblować przestrzeń z, podczas gdy również utrzymanie jednego oka na relaksujący, ale innowacyjny wystrój, aby zakończyć całą przestrzeń off.

Zobacz również
Wystrój biura

Czy znajdujesz się w ciągłej sytuacji rekrutacyjnej? Czy pracownicy zawsze odchodzą, a Ty musisz zasypać ich stanowisko? Jeśli tak, to czy kiedykolwiek przestałeś się zastanawiać...

Kiedy nowy pracownik dołącza do zespołu biurowego, będzie potrzebował szkolenia. Będą potrzebowali szkolenia, aby nauczyć się systemów komputerowych, będą potrzebowali szkolenia w...

Kiedy gość czeka w Twojej recepcji, jak długo może tam siedzieć? Czy istnieje określony czas, w którym czekanie staje się nie do zaakceptowania? Recepcje to często ruchliwe miejsca, a rola...