1 lipca 2016 Meble biurowe
Pielęgnacja mebli biurowych.

Zakup mebli biurowych to jeden z najpoważniejszych i największych wydatków jakie czekają każdą firmę. Jeśli wiec zakupimy za spore pieniądze wyposażenie biura, to trzeba również pomyśleć i przewidzieć możliwości pielęgnacji mebli.

Odpowiednia pielęgnacja przedłuża żywotność i eksploatację każdego sprzętu, w tym także mebli. Warto więc przedyskutować z osobami odpowiedzialnymi za czystość w firmie, sposoby czyszczeni, użycie środków czyszczących i możliwości ich zastosowania. Do odpowiedniego wyboru sposobu czyszczenia lub środka pielęgnacyjnego potrzebna jest wiedza o materiałach z jakich wykonane są meble, a to już jest prosta droga do ustaleń.

Meble wykonane z płyty melaminowej to najczęściej kupowane meble biurowe. Są najbardziej praktyczne w eksploatacji, ze względu na wysoka odporność na działanie środków chemicznych używanych do czyszczenia, ale także na gorące napoje, soki i wodę. Dzięki temu ich pielęgnacja jest znacznie ułatwiona i dużo prostsza niż innych mebli wykonanych z materiałów mniej praktycznych.

Meble z płyty melaminowej najlepiej czyścić suchą lub lekko wilgotną szmatką. Nie trzeba używać środków chemicznych, najlepsza będzie czysta, letnia woda, w której przepłuczemy szmatkę. Polecane są szczególnie szmatki z mikrofibry, które skutecznie usuwają kurz, bez ryzyka porysowania powierzchni. Zdecydowanie nie polecamy używania szorstkich gąbek, szczotek czy druciaków, które mogą uszkodzić okleinę. Jeśli jednak mycie sama woda nam nie wystarczy, można użyć delikatnego środka chemicznego, jednak trzeba uważać, aby nie miał w swoim składzie drobinek ścierających.

narzędzia do pielęgnacji mebli ​Polecane są mleczka do mebli, delikatne spraye, zwykłe szare mydło lub inne środki stosowane w domach podczas codziennych porządków. Bardzo ważne jest, aby w składzie środka czyszczącego nie było żadnej substancji wybielającej lub barwiącej, na to płyta melaminowa nie jest uodporniona. Również środki do pielęgnacji drewna nie są tutaj stosowane, unikajmy także proszków do prania, środków nabłyszczających i szorujących powierzchnię.

W codziennej pielęgnacji mebli biurowych ważne jest ścieranie kurzu oraz usuwanie delikatnych zabrudzeń. W takich przypadkach używajmy po prostu szmatki delikatnie zmoczonej zwykłą wodą, bez dodawania środków czyszczących. Nie powinna być zbyt mokra, bo może zostawić nieestetyczne smugi po myciu, co sprawi że czynności musimy powtarzać.

Zobacz również
Meble biurowe

Jeśli chodzi o meble biurowe można powiedzieć, że mają one dwie istotne funkcje. To takie meble, które ułatwiają i uprzyjemniają nam wykonywanie obowiązków w pracy, dodatkowo...

Biuro jest jakby naszym drugim domem. Spędzamy w nim często znacznie więcej czasu niż w domu. Biuro jest miejscem spotkań z naszymi klientami, kontrahentami, gośćmi. Bardzo często...

W biurze spędzamy bardzo dużo czasu, zwłaszcza jeśli jest to biuro firmy należącej do nas. Musimy w związku z tym pomyśleć o komforcie swojej pracy, a dodatkowo musimy pamiętać, że...