7 czerwca 2022 Wystrój biura
Jak wybrać odpowiedni trend w biurze

Trendy przychodzą i odchodzą, i z pewnością nie są odpowiednie dla wszystkich. Z tego powodu ważne jest, aby umieć wskazać te, które mogą się sprawdzić w Twoim przypadku i odrzucić modę. Jeśli chodzi o wystrój biura, wybór jest ogromny!

Odpowiednia aranżacja przestrzeni biurowej, wybór najlepszych biurek i sposobu ich ustawienia ma bezpośredni wpływ na morale pracowników.
Oczywiście ma to również wpływ na wydajność pracy. Do przemyślenia są nie tylko dekoracje i układy, ale także systemy pracy - wiele osób ma problem z wyborem pomiędzy pracą w trybie agile a hot deskingiem.

Jak więc dokonać wyboru? Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie badań. Dany trend może wydawać się świetny na pierwszy rzut oka, ale po głębszym zastanowieniu można odkryć jego wady w przypadku konkretnego biura. Pamiętaj, aby przeanalizować koszty wdrożenia danego rozwiązania w porównaniu z korzyściami, jakie ono przyniesie.
Należy również pomyśleć o typach mebli biurowych, które mogą być potrzebne.

Elastyczne trendy są o wiele lepsze niż sztywne, ponieważ oznacza to, że Twoje biuro może podążać za modą i zmieniać się w przyszłości, nie stanowiąc dużego problemu. Co powiesz na meble biurowe do współpracy, które prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody, biorąc pod uwagę ogromne korzyści płynące ze współpracy? Możesz także pomyśleć o pracy w trybie "touchdown", która jest rozwinięciem tematu "breakout/kolaboracja".

Zrób rozeznanie i burzę mózgów, rozważ za i przeciw, a przed podjęciem decyzji nie zapomnij omówić wszystkiego z pracownikami. Jeśli uda Ci się to zrobić, na pewno dokonasz właściwego wyboru.

Co sądzisz o różnych trendach w projektowaniu biur?

Zobacz również
Wystrój biura

Czy znajdujesz się w ciągłej sytuacji rekrutacyjnej? Czy pracownicy zawsze odchodzą, a Ty musisz zasypać ich stanowisko? Jeśli tak, to czy kiedykolwiek przestałeś się zastanawiać...

Kiedy nowy pracownik dołącza do zespołu biurowego, będzie potrzebował szkolenia. Będą potrzebowali szkolenia, aby nauczyć się systemów komputerowych, będą potrzebowali szkolenia w...

Kiedy gość czeka w Twojej recepcji, jak długo może tam siedzieć? Czy istnieje określony czas, w którym czekanie staje się nie do zaakceptowania? Recepcje to często ruchliwe miejsca, a rola...