Przygotowanie się do wyposażenia biura to dość skomplikowany proces. Zazwyczaj bariery i problemy zaczynają się piętrzyć od samego początku, a największym z kłopotów jest to, że osoba zabierająca się za taki proces po raz pierwszy, albo po prostu nie robiąca tego regularnie, nie będzie się orientowała, jaki właściwie budżet jest tutaj potrzebny.
Co gorsze, można spotkać się z różnymi podejściami do tej kwestii, które w dodatku bywają całkowicie rozbieżne. Zazwyczaj prezentuje się tutaj dwie główne metodologie. Pierwsza każe nam nie oszczędzać i kupować rzeczy z najwyżej półki. Są one wykonane z dbałością, maja ciekawy design, zrobią odpowiednie wrażenie i będą na lata. Ich oczywistą wadą jest to, że są po prostu drogie i trzeba się na początku porządnie szarpnąć.
W związku właśnie z tą wadą szeroko wykorzystywane jest podejście alternatywne mówiące, że lepiej jest kupować tanie rzeczy, przyzwoite, ale niespecjalnie wyszukane. Niestety, oszczędności to zawsze konieczność pogodzenia się z niższą jakością, nieciekawym designer i ogólnie gorszą prezencja całej firmy. Ogólnie wydaje się, że koszty mebli w biurze powinno się traktować raczej jako inwestycję. Meble biurowe będą decydowały o tym, jak całe biuro jest postrzegane i to one, a nie kwalifikacje firmy, będą odpowiedzialne za pierwsze wrażenie, jakie będzie powstawało zaraz po wejściu do biura.
Warto jest w związku z tym zainwestować w osobę zajmującą się aranżacją wnętrz. Aranżacja wnętrz to oczywiście kolejny wydatek i dla wielu firm z tego powodu odpada ona z miejsca. Jest to jednak błąd, ponieważ biuro jest miejscem pracy i musi być przygotowane jako takowe. Oznacza to konieczność jego odpowiedniego wyposażenia, zapewnienia wszystkich sprzętów, umożliwienie wygodnej pracy, a to wszystko musi jeszcze tworzyć jednolity ład przestrzenny i być elementem odpowiednim estetycznie, bo biuro to nie fabryka. To wszystko razem sprawia, że działanie samodzielne może przynieść dobre efekty co najwyżej przypadkiem i trudno jest na takie przypadek realnie liczyć.